Літо розпочалося у яскравий сонячний день для рівнян гарною подією – святкуванням Дня захисту дітей на майдані Незалежності під час акції «Рівне – місто щасливих дітей».
Цього року організатори свята вирішили відзначити 1 червня не просто як розвагу, а здійснити благодійну місію, під час якої збиратимуться кошти. Зокрема, благодійний фонд «Скарбниця щастя» здійснював збір грошей для надання допомоги важкохворим дітям Рівненщини, а також на придбання високоточного обладнання, яке допоможе лікарям робити важкі нейрохірургічні операції та врятувати не одне дитяче життя.
Також святкування передбачило велику кількість різноманітних локацій, зокрема, Міністерства внутрішніх справ (патрульна поліція, вибухотехнічна та кінологічна служби), Головного управління ДСНС України в області (техніка та обладнання аварійно-рятувальних підрозділів), Центру дитячого здоров’я «Швидка дитяча допомога», української скаутської організації «Пласт», волонтерського загону швидкого реагування обласної організації товариства Червоного Хреста України.
Головне територіальне управління юстиції в області розповсюджувало серед громадян буклети різноманітного змісту: паспорт прав дитини, статус та пільги багатодітної сім’ї та інші.
Фахівці пожежно-рятувальної техніки організували для дітей водяний душ. Малеча була у захваті!
Впродовж дня на майдані проведено просвітницькі майстер-класи, конкурси, розваги на батутах та інших ігрових майданчиках, організованих громадськими, релігійними та благодійними організаціями.
До заходів на майдані Незалежності долучилися працівники НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області. У розгорнутому наметі юні мешканці мали змогу ознайомитися з сучасними засобами індивідуального захисту, отримати навички надання домедичної допомоги потерпілим у надзвичайних ситуаціях, переглянути відеоматеріали з безпеки життєдіяльності дітей, отримати в подарунок кульки та листівки з корисною інформацією.
Інформаційні листівки містять рекомендації щодо дій у найрізноманітніших надзвичайних ситуаціях, наприклад: коли ви заблукали у лісі, що потрібно робити при пожежі у громадському транспорті, коли сам вдома, правила поведінки з вибухонебезпечними предметами, правила поведінки під час літнього відпочинку, як вберегтися від спеки, безпека спілкування у мережі Інтернет для дітей тощо. Адже від готовності як дорослого, так дитини до дій у несприятливих і надзвичайних ситуаціях залежить збереження матеріальних цінностей, життя та здоров’я, що є найголовнішим для кожного з нас.
Таким чином, своєю діяльністю під час участі у громадських акціях ми втілюємо у життя девіз нашої навчально-методичної установи – «Навчений – врятований!»
Наталія КОСОБУЦЬКА,
методист обласних курсів
НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області