Мінрегіон постановив встановювати у метро автоматизовані системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій. Це допоможе швидко реагувати на можливі загрози безпеці людей.
Нові ДБН “Метрополітени”, в яких міститься ця норма, набудуть чинності з 1 вересня цього року.
Автоматизовані системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій полягають в облаштуванні на об’єкті спеціальних датчиків контролю деформації будівельних конструкцій. Вони дозволяють автоматично виявляти загрози виникнення надзвичайної ситуації, наприклад, тріщину в стіні або ризик загоряння, після чого оперативно сповіщають про це на диспетчерських пункт. Крім цього, такі системи максимально виключають вплив людського фактору на виявлення загроз, що також сприяє підвищенню безпеки.
Вони розраховані на можливе виявлення:
- пожеж;
- замикань;
- затоплень;
- обвалів;
- інших ситуацій природного і техногенного походження.
Також у нових ДБН розширені вимоги до пожежної безпеки та пожежогасіння в метрополітенах. Оновлено і вдосконалено системи:
- пожежної сигналізації,
- оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей,
- системи протидимного захисту та підпору повітря,
- автоматизації та диспетчеризації протипожежних систем.
Нові ДБН розроблені ДП “Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій” на заміну чинних наразі ДБН з 2010 року. Вони розповсюджуються на проектування та будівництво нових, реконструкцію, капітальний ремонт та технічне переоснащення існуючих ліній, окремих споруд та пристроїв метрополітену.