18 червня 2019 року у с. Городище Рівненського району відбулося урочисте відкриття міжнародних навчань «Rescue days Ukraine 2019».
Захід, організований Державною службою України з надзвичайних ситуацій, триватиме з 18 по 22 червня на базі навчально-тренувального полігону АРЧ АРЗ СП ГУ ДСНС у Рівненській області. У навчаннях беруть участь майже 150 рятувальників з усієї України, а також представники Німеччини, Польщі, Франції. Під час навчань, учасники розглядатимуть типові і найскладніші сценарії дорожньо-транспортних пригод за участю легкових автомобілів, вантажівок та автобусів. Окремо вивчатимуть особливості конструкцій найновіших автомобілів, які наочно розбиратимуть за допомогою аварійного спецобладнання.
Фахівці Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області приєдналися до заходу, демонструючи одну із форм просвітницької роботи, – мобільний навчально-консультаційний пункт з навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, який функціонує під керівництвом начальника центру, полковника служби ЦЗ Сергія Вовчука.
Консультанти пункту у формі бесід, демонстрацій плакатів, буклетів, відеоматеріалів, зразків засобів індивідуального захисту, медичного майна допомагають громадянам ознайомитись з головними небезпеками, які можуть загрожувати їм в умовах екстремальних ситуації. Кожен бажаючий має змогу отримати навички проведення реанімаційних заходів на манекенах-тренажерах, попередньо отримавши консультацію фахівця Центру з питань надання домедичної допомоги потерпілим.
Для дітей дошкільного та шкільного віку робота проводиться у формі вікторин, ігор, розгадування ребусів та загадок з тематики основ безпеки життєдіяльності.
Впродовж наступних чотирьох днів учасники заходу зможуть відвідати мобільний навчально-консультаційний пункт та взяти участь у його роботі.
Наталія Зищук, методист обласного
методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД
Рівненської області