До Національної поліції України все частіше надходять повідомлення про «фейкові» мінування різних об’єктів. На всі без виключення оперативно реагують правоохоронці. На час перевірки інформації про загрозу тимчасово блокується діяльність вказаних закладів, через що громадяни зазнають неабияких незручностей, а підприємства – величезних збитків.
25 червня під час другої зустрічі з представниками безпекових структур бізнесу Голова Нацполіції Сергій Князєв повідомив про те, що алгоритм дій реагування поліції на повідомлення про замінування буде змінено. Нововведення дадуть змогу зекономити час та збільшити ефективність роботи поліцейських, які будуть прибувати на місце події.
За його словами, Національна поліція розробила проект низки нормативних документів щодо дій поліцейських під час відпрацювання повідомлення про замінування.
«Ми зробили фундаментальні зміни в ідеї реагування поліції на такі повідомлення. Зокрема, Національна поліція вже підготувала проект нормативно-правового акту щодо зміни алгоритму дій поліцейських під час відпрацювання повідомлення про замінування», – зазначив Голова Нацполіції.
Також готують зміни до Кримінального Кодексу для посилення відповідальності за такі повідомлення: у ряді випадків запропонують збільшити термін кримінальної відповідальності та обмеження волі на строк більше шести років, а також передбачити додатково конфіскацію майна в таких випадках.
Голова Нацполіції наголосив, що новий підхід у роботі дасть можливість зменшити час на реагування та збільшити ефективність роботи. Крім того, у відомстві розглядають можливість спрощення процедури складання документів за результатами перевірки об’єкту, щодо якого надійшло повідомлення про замінування.
Нагадаємо, що Кримінальний кодекс України містить окрему статтю 259 (Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності), яка передбачає до шести років позбавлення волі.
Джерело: офіційний сайт МВС України