Опубліковано нові зміни у державні будівельні норми щодо проектування готелів. Згідно з ними у номерах всіх нових та реконструйованих готелів рекомендується влаштовувати вхід лише за безконтактними картками, а в номерах готелів категорії *** та вище – додатково влаштовувати системи охоронної сигналізації.
Опубліковані зміни доступні за посиланням: https://bit.ly/2Xl7SO7 і набирають чинності з 1 жовтня цього року.
«Ми переглянули застарілі норми щодо проектування готелів і передбачили сучасні засоби для підвищення безпеки проживання в них. Зокрема, тепер рекомендовано при проектуванні нових або реконструкції існуючих готельних номерів влаштовувати вхід за безконтактними картками, а в номерах готелів з 3-ма та більше зірками — ще і системи охоронної сигналізації. Безпека — це пріоритет №1 і готелі — не виключення. Норми почнуть діяти вже з жовтня», – повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
За його словами, це не лише підвищить безпеку проживання в багатьох українських готелях, а й загалом підвищить рівень обслуговування в них, зробить їх надійнішими та більш безпечними для громадян.
Згідно зі змінами, номери готелів усіх категорій рекомендується облаштовувати електронними картковими замками з централізованим управлінням, енергонезалежною пам’яттю мінімум на 500 подій, захищеною від систематичного повторювання подій, функцією «антипаніка», автономним енергозабезпеченням та функцією антивіджиму защіпки. А номери в готелях категорії *** і вище – ще і охоронною сигналізацією.
Також необхідно передбачати заходи, що захищають від несанкціонованого проникнення в монтажні розподільні шафи й інші споруди, приміщення і обладнання мереж зв’язку, сигналізації за допомогою електронної системи контролю доступу та системи відеоспостереження.
Зміни у ДБН «Готелі» розроблені ПАТ «КиївЗНДІЕП» та вступають в дію з 1 жовтня 2019 року.
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.
Джерело: офіційний сайт Мінрегіону України