12 липня 2019 року місто Костопіль, що на теренах Рівненщини, святкує свій 236-й день народження.
Місто засноване Леонардом Ворцелем за привілеєм польського короля С. Понятовського 14 листопада 1783 року, на місці невеличкого поселення Остальці. У 1798 році у містечку налічувалося лише 30 дворів. Сьогодні кількість населення складає приблизно 30 тис. мешканців.
Святкова програма на майдані ім. Т. Г. Шевченка передбачила різноманітні заходи: фотовиставку, атракціони для дітей та дорослих, виставки-продажі від народних умільців, показ унікального одягу рідного краю «Мода з віковою історією». Найбільш зворушлива подія, що відбулася на майдані, – відкриття стели «Я люблю Костопіль».
До заходів долучилися працівники НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області, розгорнувши мобільний навчально-консультаційний пункт з навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях. Саме така форма просвітницької роботи є одним із пріоритетних напрямів популяризації культури безпеки життєдіяльності серед населення за місцем проживання.
У комплексній роботі мобільного навчально-консультаційного пункту взяли участь представники Рівненської обласної організації товариства Червоного Хреста України, які проводили з усіма охочими заняття з домедичної допомоги з практичним відпрацюванням методів проведення штучного дихання і непрямого масажу серця на манекені-тренажері.
Фахівці Центральної виїзної бригади Костопільської підстанції екстреної (швидкої) медичної допомоги КЗ «Обласний Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» РОР навчали навичкам надання домедичної допомоги потерпілим у надзвичайних ситуаціях.
Засоби контрацепції та інформаційні матеріали щодо профілактик туберкульозу та СНІДу розповсюджувала серед громадян медичний консультант Рівненського обласного благодійного фонду «Наше майбутнє».
У розгорнутому наметі мобільного пункту мешканці районного центру мали змогу ознайомитися із сучасними засобами індивідуального захисту, навчитися користуватися первинними засобами пожежогасіння, переглянути відеоматеріали з безпеки життєдіяльності, отримати у подарунок кульки та листівки з корисною інформацією.
Інформаційні листівки містять у собі рекомендації щодо дій у найрізноманітніших надзвичайних ситуаціях, наприклад, коли ви заблукали у лісі, що потрібно робити під час пожежі у громадському транспорті; правила пожежної безпеки, поведінки з вибухонебезпечними предметами, безпечного спілкування у мережі Інтернет для дітей, правила поведінки під час літнього відпочинку; як вберегтися від спеки, проведення йодної профілактики тощо.
Варто відзначити, що мобільний навчально-консультаційний пункт відвідали поважні гості: голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук, начальник ДПРЧ-19 ГУ ДСНС України у Рівненській області підполковник служби ЦЗ Петро Озарчук та головний фахівець відділу з питань НС населення Костопільської райдержадміністрації Сергій Лукомський. Вони відзначили належне, у тому числі інтерактивне, облаштування мобільного консультаційного пункту та акцентували увагу на важливості проведення просвітницької роботи з населенням під час таких масових заходів.
Опановуючи знання з безпеки життєдіяльності, громадяни, в першу чергу, вчаться для себе. Адже від готовності як дорослого, так і дитини до дій у несприятливих побутових і надзвичайних ситуаціях залежить збереження найголовнішого для кожного з нас – життя та здоров’я, а також матеріальних цінностей.
Важливо усім і завжди пам’ятати народну мудрість: «Безпека народу – багатство країни».
Наталія КОСОБУЦЬКА,
методист ОМК (безпеки життєдіяльності населення)
НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області