30 липня по 3 серпня 2019 року в Тернополі, на міському центральному стадіоні відбулись змагання за Кубок України з пожежно-прикладного спорту, в яких прийняли участь 144 спортсмени – переможці командного Чемпіонату України.
В ході змагань рятувальники долали на швидкість 100-метрову смугу з перешкодами та боролися за перемогу в бойовому розгортанні від пожежної мотопомпи.
Кращими у першому виді змагань стали представники Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля, які виявились найспритнішими й найшвидшими.
У одній з найскладніших та одночасно вирішальних дисциплін – бойовому розгортанні, відзначилась збірна Чернігівської області, надважка та злагоджена робота кожного учасника якої принесла перемогу команді.
Головний трофей змагань – Кубок України з пожежно-прикладного спорту вибороли рятувальники з Києва. Друге місце посіла команда Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля. Третіми стали спортсмени з Волинської області.
Окрім головного призу, столичні спортсмени, за перемогу в пожежній естафеті 4х100 метрів отримали ще й Кубок на честь колишнього керівника Головного управління пожежної охорони МВС України, генерал-майора Пилипа Десятникова, який стояв біля витоків пожежно-прикладного спорту України.
А за кращий результат у бойовому розгортанні збірну Чернігівської області нагородили Кубком на честь легенди пожежної охорони генерал-майора внутрішньої служби Миколи Хорошка. Також, за перемогу в даному виді, Чернігівські вогнеборці отримали цінний подарунок від Тернопільського міського голови Сергія Надала.
Окрім головних нагород, всі призери отримали медалі та грамоти, а також цінні подарунки від партнерів змагань.
Активну участь в підготовці та суддівстві змагань за Кубок України з пожежно-прикладного спорту прийняв майстер виробничого навчання Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Рівненської області, який є суддею міжнародної категорії.
Змагання стали традиційними, відбуваються щорічно за участю кращих 16–ти команд України та мають позитивний вплив на загальну професійну підготовку рятувальників держави.
Віталій Сас, майстер виробничого навчання
НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області