Компанія Ansell за більш ніж 110-річну історію свого існування стала найпотужнішим у світі виробником засобів індивідуального захисту рук. Сьогодні вона – визнаний лідер у сфері виробництва рукавичок з полімерним покриттям: на її частку припадає понад 35% цього ринку. Асортимент пропонованої продукції вражає: майже 600 видів рукавичок, які знаходять застосування в найрізноманітніших сферах: від комп’ютерної індустрії до нафтогазової галузі.
На сьогодні у продажу з’явилося багато різновидів робочих рукавиць. Може здатися, що між усіма цими зразками немає суттєвої різниці, однак це лише на перший погляд. Отже, згадаймо головні недоліки звичайних рукавиць і рукавичок, що стали, на жаль, давно звичними.
Недолік №1
Звичайні брезентові рукавиці швидко промокають, зношуються, рвуться та ріжуться і служать у непростих умовах від сили три-чотири дні, а не місяць, як це належить. Дірки на них з’являються саме в тих місцях, де потрібен захист долоні, й виявляється, що людина працює начебто і в рукавиці, але фактично – голою рукою.
Зовсім інша річ – рукавички з товстим нітриловим покриттям Hycron. Вони значно міцніші й довговічніші, служать у 10, а то і в 15–20 разів довше. Крім того, вони маслобензостійкі й надійно захищають руку від проколів, порізів, впливу олій і сирої нафти.
Недолік №2
У цеху вантажно-розвантажувальних або ремонтних робіт слюсарі надягають бавовняні рукавички з покриттям з ПВХ-крапкою і через пів зміни змушені їх міняти або взагалі працювати голими руками. Бавовняний матеріал моментально промокає, а в цьому стані звичайні рукавички швидко втрачають міцність і рвуться або ріжуться.
На відміну від них, рукавички з тонким нітриловим покриттям Hylite особливо еластичні й маслобензостійкі, що робить їх ідеальними для виконання робіт у ремонтних цехах, під час обслуговування обладнання тощо. За той час, поки працівник використовує одну пару рукавичок Hylite, його колега змушений буде змінити 18–20 бавовняних рукавичок з різного роду напиленням, що стали непридатними.
Недолік №3
Якщо обладнання передає на руку вібрацію або частотні коливання, то звичайні рукавички й рукавиці, навіть спеціальні «антивібраційні», незадовільно справляються зі своїм захисним завданням, що спричиняє чимало професійних недуг.
Розв’язати цю складну проблему можна за допомогою унікальних віброзахисних рукавичок ActivArmr VibraGuard, які знижують вплив на руку низько- і середньочастотних коливань на 90%, а високочастотних коливань (понад 200 Гц) – майже вдвічі! Унікальність цих рукавичок полягає в тому, що вони мають спеціальну запатентовану гелеву (!) прокладку, яка поглинає вібрацію і не передає її на руки. Причому, аналогів цієї продукції взагалі не існує!
Недолік №4
Він властивий звичайним гумовим рукавичкам і проявляється в роботі з хімічними речовинами: кислотами, лугами, розчинниками тощо. Зазвичай ці рукавички виконані з дешевих матеріалів і тому швидко набухають і стають непридатними. Крім того, вони часто викликають алергічні реакції на шкірі рук.
Їх з успіхом можуть замінити не гумові, а латексні, нітрилові й неопренові, набагато довговічніші, еластичніші й хімічно стійкіші рукавички AlphaTec Econohands, Extra, Bi-Color, Sol-Vex і Scorpio, які забезпечують чудову чутливість пальців навіть до дрібного рельєфу виробів, запобігають подразненню шкіри, завдяки спеціальній внутрішній обробці Sanitized® Actifresh, а також роблять захоплення надійним завдяки рифленій поверхні. До того ж, у перелічених рукавичок є своя спеціалізація. Саме таке розмаїття споживчих властивостей і якість цих виробів пояснюють все більший інтерес до них працівників українських нафтогазових підприємств.
Недолік №5
Особливі незручності (а часом, і муки) доставляють суконні рукавиці (вачеги), коли працюєш в умовах високих температур, впливу іскор, бризок розплавленого металу, близькості до відкритого полум’я або гарячого пару. Незаймисті рукавички особливого призначення забезпечують захист рук від високих температур: ActivArmr CrusaderFlex – до +250°С і ActivArmr Mercury – до +500°С. Вони чинять опір порізам, зношуванню, розривам, їх підкладка вбирає піт. Можливе неодноразове прання.
Недолік №6
На нього скаржаться, у першу чергу, співробітники лабораторій. На нього скаржаться, у першу чергу, співробітники лабораторій. Річ у тім, що звичайні гумові рукавички занадто грубі й не забезпечують необхідної при скрупульозній ручній роботі чутливості пальців. Не кажучи вже про те, що іноді їх видають взагалі більшого, ніж потрібно, розміру. Крім того, ці рукавички, як і більшість інших, занадто швидко виходять з ладу. Але для них знайшлася куди більш гідна заміна. Легкі, еластичні й унікальні нітрилові рукавички Microflex, завтовшки лише 0,8–0,12 мм, втричі міцніші за звичайні гумові. Вони майже не зношуються і чинять опір проколам, стійкі до впливу широкого спектра хімічних речовин. Словом, вони ідеальні для роботи зі скляним посудом і мають високу стійкість до впливу кислот, лугів, нафтопродуктів.
Власне, на цьому короткий огляд переваг і недоліків засобів індивідуального захисту рук можна було б завершити. Але він був би неповним без згадки про кілька «вічних» запитань.
Перше з них: «Що ж все-таки вигідніше: гірші, але дешевші рукавиці або ті, що якісніші, але дорожчі?»
Кожен має право відповісти по-своєму. Але для тих, хто хоч раз надягав на руку дійсно якісний і сучасний виріб, ця дискусія здається безглуздою. Хоча б тому, що, наприклад, у такий розвинутій і орієнтованій на світові стандарти галузі, як гірничодобувна, відставати на півстоліття від усього цивілізованого світу в питаннях забезпечення комфорту і безпеки персоналу – просто непристойно. Утім, тут є і свої парадокси. Звичка – велика сила, тому ветерани гірничодобувного виробництва іноді скаржаться на те, що, відразу змінивши дідівську рукавицю на сучасну зручну рукавичку, відчувають деяку незручність. І не дивно: долоня десятиліттями привчалася до незручного захоплення в рукавицях. До того ж рваний край брезентової тканини чіпляється за все, і рукавицю, щоб не злетіла, треба зсередини притримувати пальцями. Тож руці потрібен певний час на звикання. Але скаржитися тут грішно. З усіх проблем, якими, на жаль, так багате наше життя, проблема звикання до зручного, комфортного і безпечного, мабуть, – найпростіша.
Багато українських підприємств активно працюють на міжнародній арені й у себе вдома намагаються орієнтуватися на найсуворіші й сучасні світові стандарти. Забезпечення персоналу сучасними засобами індивідуального захисту – лише один з кроків на цьому шляху. Є ще один важливий аспект – економічний. Адже заміна допотопних рукавиць на сучасні рукавички – це теж свого роду етап підвищення капіталізації компанії. Етап, який не вимагає особливих витрат і водночас може поліпшити настрій всього колективу й підвищити його працездатність.
ПРАЦЮЙТЕ БЕЗПЕЧНО І З КОМФОРТОМ!
За інформацією офіційного дистриб’ютора компанії Ansell в Україні ТОВ «Восток-Сервіс».
Читайте також про інші продукти ТОВ «Восток-Сервіс»:
Респіратори uvex silv-Air premium
Термостійкий одяг ЕЛЕКТРА НОМЕКС