1 серпня цього року вступили в дію нові зміни у державні будівельні норми щодо проектування підприємств торгівлі. Відповідно до них, при будівництві або реконструкції існуючих торговельних і торговельно-розважальних центрів, супермаркетів та інших магазинів прозорі двері повинні влаштовуватися лише з травмобезпечного або армованого скла.
Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
“Підвищуємо безпеку відвідувачів у торговельних центрах, супермаркетах та інших магазинах. Тепер при проектуванні прозорих дверей та перегородок у цих закладах має використовуватися лише травмобезпечне або армоване скло. Це дозволить зменшити вірогідність поранень і травм у разі розбиття скла. Норми вже діють з 1 серпня”, — наголосив він.
Згідно з новими змінами у ДБН, у будівлях підприємств торгівлі для світлопрозорого заповнення дверей та фрамуг (верхніх стулок) у дверях, перегородках та стінах для додаткового освітлення необхідно використовувати травмобезпечне або армоване скло.
Травмобезпечне скло виробляється шляхом комбінування звичайного скла з іншими матеріалами, наприклад, пластиком, або піддається спеціальній обробці. Тому при ударах та розбитті, на відміну від звичайного скла, воно не розсипається і тим самим мінімізує можливі поранення людей навколо.
Армоване скло ще краще протистоїть ударам і корозіям, адже має всередині сітку, виконану із металевого дроту. Цей матеріал відрізняється великою міцністю.
Зміни № 1 у ДБН В.2.2-23-2009 “Підприємства торгівлі” розроблені фахівцями ПАТ “КиївЗНДІЕП” та доступні за посиланням: https://bit.ly/31bKDID.
ДБН “Підприємства торгівлі” поширюються на проектування нових, реконструкцію і розширення існуючих будівель та окремих приміщень підприємств роздрібної торгівлі (магазинів, ринків) за винятком будинків оптової торгівлі, автосалонів і магазинів автозапчастин, зброї, складів будівельних матеріалів, виробничих фірм та магазинів тимчасового функціонування.
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.
Джерело: офіційний сайт Мінрегіону України