На початку тижня стартувала практична реалізація спільного проекту Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова та Адміністрації Державної прикордонної служби України. Заходи розпочалися з обстеження прикордонників Маріупольського загону морської охорони.
Зазначимо, що співпраця ПДМШ з прикордонниками відбувається на підставі меморандуму про співробітництво між добровольчим шпиталем та Адміністрацією ДПСУ. Його підписали Голова ДПСУ Сергій Дейнеко та голова Наглядової ради ПДМШ Геннадій Друзенко. Згідно з документом, сторони співпрацюватимуть під час Операції об’єднаних сил «з метою проведення діагностики, диспансеризації та надання медичної допомоги» військовослужбовцям і працівникам ДПСУ, які проживають або проходять службу в районах проведення ООС. Пілотним містом обрали Маріуполь.
Для проведення диспансеризації військовослужбовців до Маріуполя прибула група лікарів ПДМШ. Разом з медиками-добровольцями в одній команді працюють двоє лікарів Головного військово-медичного клінічного центру ДПСУ.
За словами начальника відділення охорони здоров’я Маріупольського загону морської охорони Олександра Яковчука, диспансеризація є щорічним поглибленим медичним обстеженням персоналу і є надзвичайно важливою процедурою.
«За підсумками диспансеризації я складаю лікувально-профілактичний план на наступний рік, за яким здійснюються всі мої заходи для покращення здоров’я військовослужбовців, їхнє лікування та реабілітація тощо», – сказав він.
Він також наголосив на важливості допомоги з боку ПДМШ, яка не просто розвантажила фахівців з госпіталю прикордонників.
Лікарів ПДМШ працюватимуть в Маріуполі до 20 серпня та розмістилися на базі Донецького прикордонного загону.
Джерело: офіційний сайт МВС України