Перспективне планування розміщення евакуйованого населення є надзвичайно важливим. Адже у випадку радіаційної аварії на Хмельницькій атомній електростанції евакуйоване населення розміщується у ряді населених пунктів Рівненської області, в тому числі, і в Корецькому районі 13 616 осіб з Гощанського та Здолбунівського районів. Корецька районна комісія з питань евакуації розгортає два приймальних пункти евакуації: у м. Корці, де приймається 8 482 особи, та в селі Великі Межиричі – приймається 5 134 особи зі Здолбунівського району. Евакуаційні органи Великомежиріцької сільської ради розгортають приймальний пункт евакуації на території опорного закладу „Великомежиріцький ліцей Корецької районної ради Рівненської області”.
З метою ознайомлення з роботою приймального пункту евакуації в порядок денний Дня професійної майстерності, який відбувся в НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області 12 вересня 2019 року, було внесено питання „Показове заняття з теми „Розгортання приймального пункту евакуації при Великомежиріцькій сільській раді Корецького району”.
До підготовки та проведення показового заняття відповідально долучилися: Ігор Бухал, головний спеціаліст відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Корецької райдержадміністрації; Оксана Слободенюк, Великомежиріцький сільський голова; Володимир Ясеньчук, майстер виробничого навчання Острозьких територіальних курсів ІІІ категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.
Показове заняття включало дві частини – теоретичну та практичну. Теоретичну складову, а саме, ознайомлення з вимогами нормативно-правових актів держави до розміщення та функціонування приймальних пунктів евакуації, провів Віктор Зейда викладач Рівненських територіальних курсів ЦЗ та БЖД ІІ категорії.
Під час практичної складової педагогічні працівники навчально-методичного центру ознайомилися з документацією приймального пункту евакуації (ППЕ), розміщенням структурних підрозділів ППЕ – групи зустрічі, приймання та тимчасового розміщення евакуйованого населення, охорони громадського порядку, забезпечення, зв’язку і оповіщення, кімнати матері і дитини, медичного пункту. Члени ППЕ, які є працівниками освітньої установи та сільської ради, пояснили свої функціональні обов’язки, чим проявили ґрунтовну обізнаність.
Підбиваючи підсумки проведення показового заняття, Сергій Вовчук, начальник навчально-методичного центру полковник служби ЦЗ, наголосив, що успішне проведення заходу стало можливим завдяки тісній співпраці фахівців Корецької райдержадміністрації, Великомежиріцької сільської ради і Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Рівненської області. Досвід розгортання приймального пункту евакуації потрібно поширювати як серед слухачів нашої навчальної установи, так і посадових осіб органів місцевого самоврядування та виконавчої влади.
На завершення Дня професійної майстерності гостинне керівництво ліцею запросило відвідати шкільний історико-етнографічний музей „Берегиня”. Приємні враження надовго залишаться у наших серцях.
Наталія Кособуцька,
методист обласного методичного кабінету (БЖД населення)
НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області