Місто готове фінансувати приватні заклади соціального захисту для дітей з інвалідністю. Утім, на сьогодні через відсутність законодавчої бази немає можливості фінансувати благодійні фонди та громадські організації, які створюють заклади для проживання і виховання дітей з інвалідністю. Про це заявила заступниця голови КМДА Марина Хонда під час відвідування приватного закладу соціального захисту «Малий груповий будинок «Хеппі хоум».
На її думку, така прогалина у законах значно ускладнює соціальну адаптацію дітей з інвалідністю.
«На сьогодні є велика проблема неврегульованості на законодавчому рівні фінансування благодійних фондів з державного і міського бюджетів. Тобто, ми не можемо їм забезпечити цільове фінансування. Однак ми налаштовані змінити надання цієї соціальної послуги, і в даному випадку можна використати механізм «гроші ходять за дитиною». Мінсоцполітики наразі розглядає наші пропозиції, і я сподіваюся, що найближчим часом питання буде вирішено. Неважливо, чи це комунальний заклад, чи приватний, адже це наші діти, і ми повинні забезпечити їх підтримку», – зазначила Марина Хонда.
Малий груповий будинок «Хеппі хоум» є першим закладом, який відкритий повністю за кошти благодійного фонду. Засновником закладу є Міжнародний благодійний фонд «У колі друзів» у співпраці зі Службою у справах дітей та сім’ї міста Києва. «Хеппі хоум» призначений для тривалого (стаціонарного) проживання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, у тому числі, дітей з інвалідністю, та осіб з їх числа шляхом їх догляду та виховання в умовах, максимально наближених до сімейних.
Малий груповий будинок «Хеппі хоум» розрахований на проживання 6 дітей. На сьогодні до закладу вже влаштовано 5 дітей з інвалідністю. До цього всі вони перебували в будинку дитини. На сьогодні 45 дітей з інвалідністю очікують на влаштування в малі групові будинки.
За словами Марини Хонди, в усіх країнах малі групові будинки створюються силами громадських і благодійних організацій.