24 жовтня 2019 року у місті Дніпрі в рамках проекту «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні» за підтримки Міністерства соціальної політики України та Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) було проведено «круглий стіл» з питань інституалізації послуг для осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.
Ініціатором проведення «круглого столу» виступив Міжнародний благодійний фонд «Українська фундація громадського здоров’я».
За запрошеннями департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації в приміщенні облдержадміністрації зібралися представники місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування міст, в яких з 2015 року були створені мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, що надають спеціалізовані послуги для постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі зокрема, представники соціального захисту населення, служб у справах дітей, охорони здоров’я; департаментів/управлінь/відділів освіти та науки, керівництво центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представники управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції області та управління патрульної поліції Департаменту патрульної поліції області, представники регіональних та місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, представники громадських організацій, представники притулків та мобільних бригад, представники громад з досвідом інституалізації послуг.
Координатори проекту МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» презентували досвід створення спеціалізованої послуги «Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги», підтримка діяльності, можливості та варіанти інституалізації послуги» та створення притулків для постраждалих від домашнього насильства. Зокрема, в Дніпропетровській області, було створено 6 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги: у м. Дніпрі, дві у місті Кривий Ріг, у м. Павлоград та Павлоградському районі, у м. Нікополь та Нікопольському районі, у м. Кам’янське. Тільки у 2018 році мобільними бригадами було виявлено 3092 випадків насильства, 87% з них – це домашнє насильство, 94% виявлених випадків – це місцеве населення, 6% – це внутрішньо-переміщені особи.
Регіональний спеціаліст Фонду народонаселення ООН у Дніпропетровській області Ганна Карпеченкова представила учасникам «круглого столу» презентацію програми «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні», а також доповіла про можливості фонду UNFPA щодо підтримки громад на шляху інституалізації послуг: інструменти оцінки потреб та бюджетування.
Джерело: офіційний сайт
Мінсоцполітики України