У пожежній охороні випадкових людей немає, – впевнений Сергій Теслюк, ветеран пожежної охорони, один з творців сучасної пожежно-рятувальної служби Тернопільщини.
Сергій Миколайович Теслюк – ветеран пожежної охорони, офіцер, який тридцять років життя віддав службі у лавах вогнеборців. Завдяки своїй фаховій майстерності, діловим та моральним якостям він здобув заслужений авторитет не лише у Тернопільській області, а й за її межами.
23 жовтня 2019 року ювіляру виповнилося 70. Напередодні цієї дати ми з ним зустрілися. Спілкувалися про різне: про життя, службу, про те, що означає бути справжнім пожежником.
Сергій Миколайович згадує, що ще з раннього дитинства мріяв про кар’єру військового. Та доля склалася так, що обрав професію пожежника: у 17 років став курсантом Львівського пожежно-технічного училища.
День 5 травня 1969 року, коли після випуску та розподілення молодим лейтенантом повернувся додому, назавжди закарбувався в його пам’яті. Саме тоді, під час ліквідації пожежі у морфологічному корпусі Тернопільського медичного інституту, загинув командир відділення 13-ї професійної пожежної частини м. Збараж Роман Гралюк. Мабуть, разом з усвідомленням всього, що відбулося, зізнається ветеран, до нього прийшло й розуміння того, що професія обрана ним не випадково та на все життя.
Свою службу на Тернопільщині Сергій Теслюк розпочав у Чортківському районі на посаді старшого інспектора. Теорію доводилося щоразу підтверджувати практичними навичками та вміннями. Невдовзі він зрозумів: для того, щоб стати справжнім професіоналом, потрібно поглиблювати знання, і в 1971-му вступив до Московської вищої інженерної пожежно-технічної школи МВС СРСР.
У 1975 році, після закінчення вишу, його переводять працювати до Відділу пожежної охорони УВС Тернопільської області, де він продовжив службу на посадах середнього та старшого начальницького складу. Тож встиг попрацювати й інженером з агітаційно-масової роботи, й старшим інженером з нормативно-технічної роботи, очолював пожежний нагляд міста Тернополя та багато років був заступником начальника пожежної охорони області. А у 1996 році, в чині полковника, Сергій Миколайович вийшов на заслужений відпочинок. За плечима – довгий і непростий шлях: ліквідовані пожежі, врятовані життя, збережене людське майно. За заслуги пан Теслюк нагороджений численними відзнаками, серед яких медаль «За відвагу на пожежі», «За бездоганну службу» та інші. Але найвищою винагородою він вважає людську повагу та вдячність, які не вимірюється жодним матеріальним еквівалентом.
Ветеран з гордістю згадує своїх колег, мужніх та сильних духом людей, з якими йшов пліч-о-пліч. Багатьох з них вже немає, але живуть славетні традиції пожежної охорони та бойове братерство – їх успадкували та з честю несуть у майбутнє рятувальники.
Розмірковуючи про те, хто ж вони – справжні пожежники, Сергій Теслюк переконаний: це люди, цілковито віддані своїй справі. Адже знає напевно, у пожежно-рятувальній службі випадкових людей не буває. А якщо й іноді з’являються, то надовго не затримуються. Залишаються лише кращі, хто володіє високим рівнем професійної майстерності, достатньо сміливий, швидкий та витривалий, для кого життя людей є найвищою цінністю.
Колектив Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області вітає Сергія Миколайовича Теслюка з ювілеєм та бажає миру, міцного здоров’я, тепла близьких, добробуту та довгих років життя!