За її словами, важливу увагу приділено розвитку дошкільної освіти. Серед завдань до кінця 2019-го та на 2020 рік, зокрема, формування переліку особистих якостей/умінь дитини після дитсадка, скорочення черги до дошкільних закладів, проведення дослідження якості дошкільної освіти.
«Одна з найамбітніших цілей – забезпечити доступ до дошкільної освіти. Спільно з місцевими органами влади ставимо за ціль або побудувати, або реконструювати 100 дитячих садочків», – підкреслила Міністр і додала, що через 5 років кожна дитина як у сільській місцевості, так і у місті повинна мати доступ до дошкільної освіти. Також Міністерство працюватиме і над тим, щоб працівники дошкільних закладів мали достойну оплату праці.
Ганна Новосад повідомила, що реформа шкільної освіти та імплементація Нової української школи продовжуватиметься. «Завданням нашого Уряду буде завершення змін в початковій школі. Але не менш амбітне завдання – ці зміни перенести і почати в базовій школі – 5-9 класі. І цей виклик складніший ніж в 1-4 класах, оскільки мова йде про більшу кількість вчителів, вчителів предметників, про більшу кількість класів», – зазначила вона.
Завданнями до кінця 2019-го та на 2020 рік: внести на розгляд Парламенту законопроект «Про повну загальну середню освіту», запровадження вже в грудні цього року практики пояснення дітям про різні професії – профорієнтація, впровадження ел-підручників, створення 250 нових STEM лабораторій та 25 лабораторій роботохніки. Крім того, ціль – побудова, або відновлення 100 сучасних шкіл.
Важливим є питання доступу до освіти для українців у зоні збройного конфлікту. Міністерство працює над створенням ел-матеріалів для дистанційної освіти для дітей з ТОТ. Планується психологічний супровід для шкіл у сірій зоні та школярів та студентів з ТОТ. Крім того, за словами Ганни Новосад, потрібно збільшувати можливості для вступу дітей з тимчасово окупованих територій.
Джерело: Урядовий портал