Представники ДАЗВ та українських підприємств системи поводження з радіоактивними відходами (РАВ) обговорили з Британським управлінням із зняття з експлуатації ядерних об’єктів (Nuclear Decommissioning Authority – NDA) і низкою профільних асоціацій та комерційних компаній підходи до поводження з відходами та потенційні напрями співпраці організацій. Велику увагу вони приділили питанню зміцнення міжнародного співробітництва між Україною та Великою Британією в галузі ядерної та радіаційної безпеки, безпеки транспортування РАВ, а також надання експертної та консультативної допомоги з боку Великої Британії щодо удосконалення національних технологій.
За словами начальниці відділу з міжнародного співробітництва та зв’язків з громадськістю ДАЗВ Катерини Павлової, Україна володіє унікальним досвідом подолання найбільшої аварії на АЕС у світі та поводження з поставарійними відходами, а Британія має розвинуті технології поводження з РАВ та зняття АЕС з експлуатації. «Вивчення британського досвіду та розвиток двостороннього співробітництва між нашими країнами дозволить удосконалити українську систему поводження з РАВ», – зазначила вона.
Українська сторона під час зустрічі ознайомила британських гостей зі станом подолання екологічних наслідків Чорнобильської катастрофи, а також представила національну концепцію підготовки та передачі радіоактивних відходів на зберігання та захоронення.
Своєю чергою, представники британських компаній «Magnox Ltd» та «Nuvia» ознайомили представників ДАЗВ з роботою майданчика для зберігання середньоактивних відходів «Харвелл», де наразі тривають роботи зі зняття з експлуатації та дезактивації земельної ділянки, яка була забруднена. Територія майданчика має бути приведена до стану, придатного для подальшого планового використання без обмежень за радіаційним фактором. Ці роботи проводяться поетапно і переважну частину майданчика має бути звільнено від радіоактивних матеріалів до кінця 2020 року. Досвід подібних робіт цікавий та корисний для України.
Джерело: офіційний сайт ДАЗВ України