10 грудня, на Першому Національному форумі з питань міграції та протидії торгівлі людьми заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко розповів про протидію торгівлі людьми, виклики сьогодення щодо забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб та створення умов для реалізації потенціалу мігрантів, як чинника розвитку України.
Антон Геращенко сказав, що за підрахунками експертів 3-4 мільйони українців виїхали працювати за кордон.
«Наразі одне з найважливіших завдань нашої держави – створити умови для повернення в Україну наших громадян, які мають певну освіту та навички. Без цього неможливий економічний зріст», – зазначив він.
Також заступник міністра розповів, що МВС і підпорядковані йому органи активно займаються протидією торгівлі людьми.
«На жаль, в Україні трапляються ганебні випадки, коли так звані «підприємці» використовують рабський труд. Знаходять людей, які перебувають у скрутному стані та без тимчасового місця проживання, після чого вивозять на їх на різноманітні польові роботи. Декілька місяців тому ми ліквідували таку «ферму» на Одещині. Близько ста людей із Дніпропетровської, Миколаївської та Одеської областей працювали там просто за їжу. Особам, які використовували рабський труд у своїй діяльності, оголошено підозру за статтею 149 Кримінального кодексу України. Труд необхідно поважати і оплачувати! Ніхто не може використовувати людей, які потрапили у скрутну ситуацію», – розповів Антон Геращенко.
Своєю чергою, заступник начальника Департаменту боротьби зі злочинами пов’язаними з торгівлею людьми Національної поліції України Олег Рикун розповів про результати щодо протидії людьми, які позитивно оцінили міжнародні партнери.
«З початку 2019 року виявлено більше 300 фактів торгівлі людьми. Ми відслідковуємо зміну тенденцій щодо форм і видів експлуатації людей. У минулому році, за аналізом кримінальних проваджень, перевищував такий вид експлуатації, як втягнення громадян у злочинну діяльність, у тому числі й з метою розповсюдження наркотичних засобів. Наразі у Російській Федерації перебувають українці, засуджені за такі злочини», – сказав Олег Рикун.
Він також повідомив, що правоохоронці стикаються з вербуванням наших громадян з метою подальшого залучення до перевезення нелегальних мігрантів з Туреччини до Європейського союзу. На сьогоднішній день за такі злочини в тюрмах Італії та Греції засуджено більше 300 українців.
«З нових тенденцій спостерігається таке страшне явище, як торгівля дітьми. Мами з неблагополучних сімей, не вбачаючи інших перспектив заробітку коштів, ще на етапі виношування дитини, вже планують кому її продати. Такі випадки трапляються, ми викриваємо їх і винних притягуємо до кримінальної відповідальності», – підсумував він.
Джерело: офіційний сайт МВС України