У місті Кременчуці Полтавської області 10 січня відбувся один з перших етапів реалізації пілотного проєкту «Місто проти наркотиків», обговореного під час засідання Робочої групи з питань протидії незаконному обігу наркотичних речовин, їх аналогів і прекурсорів Міністерства внутрішніх справ, щодо боротьби з наркоманією та наркозлочинністю у всіх регіонах держави.
Метою проєкту є залучення школярів, студентів навчальних закладів, адміністрації міст, соціальних служб, правоохоронних органів, представників громадськості до вирішення даної проблеми.
«Одним з пріоритетних напрямків діяльності державної влади та правоохоронних органів є удосконалення політики у сфері протидії наркозлочинності. Активне залучення суспільства до цієї проблеми сформує одну з ключових та стійких позицій у боротьбі з наркоманією в Україні» – зазначила начальниця Управління забезпечення формування державної політики у сфері протидії наркозлочинності Міністерства внутрішніх справ України Анна Круглова.
Під час зустрічі громадськість була проінформована щодо державної політики у сфері протидії наркозлочинності, а також шляхів усунення наявних проблем, що існують в Україні. В свою чергу, присутні представники громадськості з міст Харкова, Полтави та Кременчука окреслили своє бачення вирішення проблеми наркоманії в своїх регіонах, а саме було обговорено реальний досвід боротьби з наркозлочинністю та здійснення превентивної роботи у даній сфері.
Водоночас заступник голови Комітету телебачення та радіомовлення Микола Білоус вказав на важливість медіа комунікаційної складової під час здійснення заходів у сфері проблеми протидії наркозлочинності.
Як результат, Кременчуцька міська рада вирішила запровадити в межах міста наявний досвід та проводити відповідні заходи із залучення правоохоронних органів, навчальних та соціальних закладів, а також громадськість.
Також, на вказаній зустрічі були присутні представники факультету №4 (кіберполіція) Харківського національного університету внутрішніх справ разом з деканом підполковником поліції Марковим В’ячеславом, які презентували учасникам напрацювання факультету у сфері протидії наркозлочинності та принципам роботи чат-боту «СтопНаркотик».
Проєкт реалізовується за координації заступника Міністра внутрішніх справ України Олександра Гогілашвілі.
Джерело: офіційний сайт МВС України