На Вінниччині фахівці Держпродспоживслужби провели зустріч з сільськими та селищними головами, депутатами, керівниками сільськогосподарських підприємств, аграріями та пасічниками з метою налагодження співпраці у інформуванні жителів щодо можливостей надання послуг та обговорення питань, які турбують жителів Якушинецької об’єднаної територіальної громади.
Захід відбувся за участю фахівців Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області та Вінницького районного управління Держпродспоживслужби.
У ході зустрічі було розглянуто ряд питань, що стосуються забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, здійснення державного нагляду у сферах безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, фітосанітарної безпеки та захисту споживачів.
Особливу увагу було приділено питанням доцільності обробітку сільськогосподарських культур пестицидами та агрохімікатами. Присутнім аграріям було наголошено на необхідності обов’язкового інформування пасічників про майбутню хімічну обробку.
Також фахівці Держпродспоживслужби області надали присутнім роз’яснення щодо проведення весняних протиепізоотичних заходів на пасіках, попередження і ліквідації хвороб та отруєнь бджіл.
Усі учасники заходу отримали інформаційні матеріали стосовно небезпеки використання фальсифікованих засобів захисту рослин та пам’ятки споживачам при придбанні насіння овочевих і баштанних культур, кормових коренеплодів, садивного матеріалу багаторічних рослин.
Протягом поточного тижня планується проведення аналогічних заходів в Козятинському, Гайсинському, Іллінецькому та Жмеринському районах Вінницької області.
Крім того, 20 лютого пасічники та сільгоспвиробники з різних куточків Чернігівщини, а також представники територіальних підрозділів Держпродспоживслужби, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації взяли участь у Форумі бджолярів Чернігівщини, який відбувся 20 лютого в обласному центрі. Загалом Форум «Профілактика отруєння бджіл» зібрав близько сотні учасників.
Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Юрій Павлішен ознайомив присутніх із ситуацією у бджільництві регіону і озвучив проблеми, що існують на сьогодні у цій галузі, зокрема стосовно негативного впливу на бджіл зовнішніх факторів.
Під час презентації він акцентував увагу на проведенні лабораторних досліджень хвороб бджіл, санітарних нормах при застосуванні пестицидів агровиробниками під час польових робіт, особливостях застосування хімікатів авіаційним методом.
Також Юрій Павлішен розповів про алгоритм дій при загибелі бджіл, зокрема про створення комісії, до складу якої повинні обов’язково входити представники Держпродспоживслужби, екологічної інспекції та органів місцевого самоврядування.
Керівник Держпродспоживслужби також звернув увагу на обов’язкову паспортизацію бджологосподарств.
Учасники Форуму не оминули увагою питання співпраці пасічників із сільгоспвиробниками та органами місцевого самоврядування. Тільки чітке узгодження дій може попередити негативні наслідки, пов’язані з обробкою сільгоспугідь отрутохімікатами. Тож аграрії мають попереджати пасічників про свої дії заздалегідь, використовуючи для цього, в тому числі, і засоби масової інформації. Керівники громад, у свою чергу, повинні знати, яка кількість місцевих жителів займається бджільництвом. А пасічникам потрібно в обов’язковому порядку повідомляти про місця розташування вуликів.
На зібранні також ішлося про фінансову підтримку бджологосподарств. Заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олег Крапивний повідомив, що в нинішньому році уряд відновив фінансування галузі бджільництва. Він також розповів про особливості цільової програми, за якою власники зареєстрованих пасік зможуть отримати субвенцію з державного бюджету на кожну бджолосім’ю.
Підбиваючи підсумки зустрічі, Юрій Павлішен наголосив, що лише спільними зусиллями усіх зацікавлених сторін, таких як Держпродспоживслужба, органи місцевого самоврядування, пасічники та аграрії, можна уникнути протистоянь і досягти взаєморозуміння, а відтак розвивати галузь бджільництва.
Джерело: офіційний сайт Держпродспоживслужби України