ХРОНІКА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ (ЛЮТИЙ)

5 лютого 2009 року, через 5 місяців полону за викуп у 3 мільйони 200 тисяч доларів українське судно «Фаїна» було звільнене з полону сомалійських піратів. Через тиждень 17 українських моряків з числа членів екіпажу прилетіли до Києва. 13 лютого 1960 року на полігоні в алжирській провінції Регган на відстані 600 кілометрів на південь від міста Бечар Франція…

Details

ХРОНІКА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ (СІЧЕНЬ)

11 січня 1693 року на півдні Італії стався землетрус силою 7,4 бали, який привів до знищення 70 міст і загибелі близько 60 тисяч людей в Калабрії, Сицилії і Мальті. Масштаб руйнувань був настільки значний, що за наступні десятиліття міста Сицилії і Мальти пережили справжнє архітектурне відродження, під час якого сформувався новий стиль, відомий як сицилійське бароко.…

Details

ХРОНІКА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ (ГРУДЕНЬ)

3 грудня 1984 року на хімічному комбінаті в індійському місті Бхопал відбулась одна з найбільших в історії промислових катастроф: через несправність вентиля на місцевому хімічному комбінаті з виробництва пестицидів в атмосферу було викинуто близько 30 тонн високотоксичного газу, що привело до негайної смерті 2 тисяч чоловік і пораненню 600 тисяч; 20 тисяч з них втратило…

Details

ХРОНІКА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ (ЛИСТОПАД)

1 листопада 1755 року столиця Португалії Лісабон була зруйнована землетрусом магнітудою 9 балів. На місто, охоплене пожежею, налетіли хвилі цунамі, котрі зруйнували близько 15 тисяч будівель і привели до загибелі до 100 тисяч чоловік, що робить Лісабонський землетрус одним із найруйнівніших в історії людства. За підписаною3 листопада 1906 року у Берліні Міжнародною радіотелеграфною Конвенцією єдиним сигналом лиха…

Details

ХРОНІКА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ (ЖОВТЕНЬ)

4 жовтня 2001року над Чорним морем зазнав катастрофи літак Ту-154М авіакомпанії «Сибирь», що виконував рейс за маршрутом Тель-Авів-Новосибірськ. За однією з версій його було збито ракетою С-200, випущеною під час російсько-українських навчань, які проходили на підконтрольному Росії полігоні поблизу Керчі. Жоден із 68 пасажирів і 12 членів екіпажу не вижив. 29 жовтня 539 року до…

Details

ХРОНІКА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ (ВЕРЕСЕНЬ)

1 вересня 1923 року об 11-58 за місцевим часом на півдні регіону Канто в Східній Японії стався землетрус силою 7,9 балів. За масштабом руйнувань і кількістю постраждалих цей землетрус є найбільш руйнівним за всю історію Японії. За офіційними підрахунками від руйнувань, пожеж і цунамі загинуло 91 344 особи, пропало без вісти 13 275 осіб, важких поранень…

Details

ХРОНІКА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ (СЕРПЕНЬ)

2 серпня 1980 року вибух бомби  на залізничному вокзалі Болоньї забрав життя 85 людей і став найбільшим терактом в Італії у повоєнний період. Після тривалого розслідування і багаторічних судових процесів до різних термінів ув’язнення були засудженні 28 неофашистів з організації «Революційні збройні осередки», які так і не визнали свою причетність до теракту. 6 серпня 1945 року о…

Details

ХРОНІКА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ (ЛИПЕНЬ)

3 липня 1988 року фрегат «Vincennes» військово-морських сил США збив над Персидською затокою іранський пасажирський літак, котрий був помилково прийнятий за іранський винищувач. По літаку було випущено дві ракети, що призвело до загибелі 290 пасажирів та членів екіпажу. 6 липня 1995 року під час громадянської війни в Югославії війська Республіки Сербської розпочали штурм боснійського анклаву Сребрениця, оголошеного…

Details

ХРОНІКА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ (ЧЕРВЕНЬ)

3 червня 1571року війська кримського хана Девлет Герая захопили Москву і спалили її до тла. Сильний вітер поширив пожежу на все місто – за три години воно вигоріло практично повністю, включаючи царський палац у Кремлі. Наступного дня Девлет Герай з награбованим і полоненими залишив Москву і почав похід назад, по дорозі розоривши Підмосков’я і Рязанщину.…

Details

Життя, як приклад самовідданого служіння справі

До 80-річчя Лисюка Володимира Васильовича “Бути людиною – це і значить відчувати, що ти за все відповідаєш.” Антуан де Сент – Екзюпері Ці слова всесвітньо відомого французького письменника й авіатора якнайкраще характеризують основоположні риси натури нашого сьогоднішнього Ювіляра. Так, відповідальність – це те, що супроводжує Володимира Васильовича Лисюка все свідоме життя. На початку трудової кар’єри…

Details