Роздільне збирання відходів практикують усі передові країни світу. За кордоном люди свідомо ставляться до поводження зі сміттям, адже розуміють, якими можуть бути наслідки власної безвідповідальності. Досвід інших країн показує, що формування у населення свідомого ставлення та звички до роздільного збирання відходів – це тривалий процес, складовими якого є законодавча урегульованість, що передбачає відповідальність за порушення чи невиконання законодавчих норм, пропаганду чистого довкілля, створення належних умов для роздільного збирання відходів в усіх населених пунктах, просвітницьку діяльність.
Редакція журналу «Надзвичайна ситуація +» розуміє необхідність у донесенні інформації, зокрема рекомендаційного характеру, до населення щодо причин та наслідків такої глобальної проблеми як відходи. На жаль, сміття всюди, навіть там, де здавалось би, його бути не має: на дні океану, на лісових галявинах, у далечі полів і не лише. Ми переконані, щось треба змінювати! Тому беремо активну участь у толоках, екологічних заходах та організовуємо власні.
Так, за ініціативи УкрНДІЦЗ та журналу «Надзвичайна ситуація +» навесні 2018 року пройшла І дискусійна панель «Екологічна проблема міст. Сміття: Зібрати. Переробити. Використати». Тоді учасники заходу обговорили актуальні проблеми, з якими зіштовхується пересічний громадянин, ОСББ (ЖЕК) у сфері поводження з побутовими відходами на прикладі міста Бровари; ролі та функцій органів місцевого самоврядування та органів центральної виконавчої влади у сфері поводження з побутовими відходами та законодавчої підтримки зазначеного питання. У підсумку дискусійної панелі було запропоновано алгоритм рекомендованих дій для представників різних ланок на різних етапах поводження з відходами.
2 квітня 2019 року відбулась ІІ дискусійна панель на тему: «Екологічна проблема міст. Сміття: дбаємо про майбутнє». Ми зібрали представників центральних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, авторитетних екологічних громадських організацій, екологічно орієнтованих компаній, керівників закладів освіти, членів шкільного самоврядування для визначення механізму створення передумов для впровадження системи сортування сміття у закладах освіти України, а також переваг та можливостей, що відкриваються для закладів освіти, які сортують відходи. Як це було – дивіться у ВІДЕО.
Шановні читачі! Запрошуємо вас прямо сьогодні долучитися до участі в цікавій екоподії, що відбудеться на Поштовій площі у Києві о 16:00 – Зеленого марафону! Організатори – Київський молодіжний центр – обіцяють цікаву програму, яка поєднає корисне з приємним. Кияни матимуть нагоду взяти участь у прибиранні, спортивних змаганнях, майстер-класах та зустрічах із зірками!
Зустрінемося на Поштовій! Ви переконаєтеся, що кожен може зробити свій вклад у збереження довкілля!