Пожежна безпека на підприємстві у питаннях і відповідях

ХТО ВІДПОВІДАЄ ЗА ПОЖЕЖНУ БЕЗПЕКУ НА ПІДПРИЄМСТВІ ? Забезпечення пожежної безпеки є складовою виробничої та іншої діяльності посадових осіб і працівників підприємства, отже ВСЯ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ НА ПІДПРИЄМСТВІ ПОКЛАДАЄТЬСЯ НА ЙОГО ВЛАСНИКА ТА КЕРІВНИКА (п. 3 статті 55 Кодексу цивільного захисту України). Керівник підприємства, розробляючи організаційні заходи щодо забезпечення пожежної безпеки відповідно…

Details

Безпека при користуванні електрочайником

Кожного дня ми користуємось багатьма електричними приладами. Серед них чільне місце займає електричний чайник (далі – електрочайник).  Більшість сучасних електрочайників виготовляються з пластмаси, що дозволяє уникнути опіків при дотику до закипілого чайника, а також допомагає довше утримувати високу температуру води в ньому, у порівнянні з чайниками із металу. Крім того, вони мають автоматичний вимикач на…

Details

Якщо місто в диму від торф’яних пожеж

В Україні торф’яники займають площу більше 10 000 км². Згідно з Державним обліком запасів корисних копалин України, в країні понад 1500 родовищ торфу. Основні території торф’яних покладів розташовані у Волинській (21%), Рівненській (18%), Чернігівській (12%) Київській (11%), Львівській (6%), Хмельницькій (6%), Сумській (5%), Житомирській (4%), решта областей – 4%. Торф має важливі властивості, котрі зумовлюють…

Details

Як діяти при лісовій пожежі

Чому складно гасити лісові пожежі У пожежонебезпечний період року вогнеборці щодня ліквідовують пожежі у природних екосистемах. У більшості випадків причиною загорянь стає елементарна людська недбалість. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває  дуже непросто. Складність ситуації для рятувальних служб полягає в тому, що вогонь сухою травою та хвойною підстилкою під дією вітру поширюється з неймовірною швидкістю.…

Details

Олег Павлюк: «У нашій роботі карантину не буває». Спогади з палаючих лісів

Здавалося б, боротися з вогняною стихією – звична справа для вогнеборця. Однак трапляються випадки, коли навіть рятувальники зі стажем просто дивуються новим проявам стихії. Так, як палали ліси Житомирщини ЦІЄЇ ВЕСНИ, напевно не палали ніколи. Народицький район, Овруцький, Олевський, Лугинський… Території, де зосереджені тисячі гектарів лісу, на очах перетворювалися на згарища, а згодом й на…

Details

Основні напрями забезпечення пожежної безпеки на складах

Складські будівлі повинні проєктуватись і зводитись так, щоб у разі виникнення пожежі: – опорна здатність будівельних конструкцій зберігалася впродовж певного проміжку часу; – поява і поширення вогню та диму всередині будівельного об’єкта були обмеженими; – було обмежене поширення пожежі на сусідні будівельні об’єкти; – люди могли залишити об’єкт або могли бути врятовані іншим способом; –…

Details

Лісові пожежі зони відчуження

Лісові пожежі є фактором впливу на лісове господарство для багатьох країн зони помірного клімату. Збитки, які вони завдають лісу, значно перевищують збитки від шкідників та хвороб дерев. Для подолання сильних лісових пожеж, що мають характер стихійного лиха, вводять режим надзвичайної ситуації Пожежі, які періодично виникають у лісах і на перелогах зони відчуження, погіршують радіоекологічний стан…

Details

Математична модель тепломасообміну під час пожежі у кабельному тунелі

Проблема пожежної безпеки електричних кабелів актуальна завжди. Значною мірою зростання числа пожеж у кабельних комунікаціях було обумовлене збільшенням кількості кабелів, які використовуються з метою контролю та управління електрообладнання на сучасних виробництвах, а також використанням під час ґрунтових прокладань кабелів загальнопромислового виконання без додаткових заходів щодо їхнього вогнезахисту Крім того, розвиток та вдосконалення телекомунікаційних мереж загального…

Details

Щодо пожежної небезпеки фасадних систем для утеплення будівель

Пожежна небезпека конструкцій зовнішніх стін з фасадною теплоізоляцією, в якій застосовуються горючі матеріали, пов’язана з потенційною здатністю таких конструкцій поширювати вогонь. Використання у системах зовнішнього утеплення горючих утеплювачів, у тому числі деяких видів пінополістиролу і поліуретану, підвищує пожежну небезпеку цих систем Пожежі на таких об’єктах характеризуються стрімким розповсюдженням вогню по всій висоті будинку, можливим обваленням…

Details

Пожежна безпека у закладах охорони здоров’я

Сучасний заклад охорони здоров’я зазвичай нагадує досить складний та великий за площею комплекс приміщень (будівель, споруд), де всередині перебувають зовсім різні за можливістю адекватно діяти в умовах надзвичайної ситуації групи людей, включаючи й нетранспортабельних У процесі забезпечення пожежної безпеки необхідно враховувати як характеристики самих будівель, приміщень, обладнання, речовин і матеріалів, що застосовуються, так і вищезгадані…

Details